Ali Koç’tan Aziz Yıldırım sözleri: Başkanımıza teşekkür ederim!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Basketbol Müzesi’nin açılış merasiminde açıklamalarda bulundu. 

Ali Koç’un açıklamaları şu biçimde:

“Fenerbahçe’nin 120 yıllık bir basketbol tarihi var”

“Bir spor kulübü olursunuz lakin müze yapmak için başarınız olmaz. Pek çok atletimize bugün yanımızda oldukları için teşekkür ederim. Türkiye’nin en büyük spor kulübü olan Fenerbahçe’nin neredeyse 120 yıllık bir basketbol tarihi var. Bu muvaffakiyetleri gelecek kuşaklara aktarmak için basketbol müzesi fikri ortaya çıktı. 100 yıl boyunca toplulukta ve Türk sporunda ikon olmuş çok sayıda isim oldu, tarihe iz bıraktılar. Onlar tarih yazarken, duruşlarıyla da Fenerbahçe’nin basketbol kültürünü oluşturdular. Fenerbahçe yıllarca basketbol hizmet etti fakat 120 yıllık tarihimizin en başarılı periyotları, 2000’li yıllarda başladı. Erkek basketbolda şampiyonluklar, kupalar ve EuroLeague ile başarılarımız taçlanmış oldu.”

“Başkanlık dönemimde çok acılar çektik”

“Kadın basketbolda, futboldaki üzere bir durum var. Resmi şampiyonluklar, sayılmayan şampiyonluklar var. 1998’den bugüne resmi olarak 24 yılın 16 yılında Fenerbahçe bayan basketbol şubesi şampiyon olmuştur. EuroLeague’de 4 defa final oynadık. Başkanlık dönemimde çok acılar çektik. En acısı, tekraren yendiğimiz bir ekibe kendi alanımızda kupa vermek oldu. Bu sene telafi edeceğiz. Bayan basketbol grubu, bu sene bu tarafta kuruldu.”

“Fenerbahçe, ülkemizin basketbolda lokomotifi oldu”

“Fenerbahçe, ülkemizin basketbolda lokomotifi oldu. Rakiplerimize örnek oldu. Motamot kendi imkanlarımızla, devletten hiç takviye almadan stadımızı yaptığımız üzere. Emsal oldu. Bundan sonra yapacağımız futbol akademisi, yeniden Türkiye’ye örnek olacak. İnşallah 10 yıl sonra tekrar ‘Bu muvaffakiyetler Fenerbahçe sayesinde oldu’ diyeceğiz. Basketbolun halka yayılmasını, motamot voleybolda olduğu üzere, basketbolda da başardık.”

“Aziz Yıldırım’a, liderimiz Aziz Yıldırım’a teşekkür ederim”

“Fenerbahçe’nin basketbol vizyonunu baştan aşağıya değiştiren, Fenerbahçe’yi erkeklerde ve bayanlarda en önde kulüp yapan, mükemmel salonumuz için var gücüyle çalışan, Aziz Yıldırım’a, liderimiz Aziz Yıldırım’a şahsım, idare suram ve her bir Fenerbahçeli ismine teşekkür ederim. Kendisine müteşekkiriz. Fenerbahçe’ye basketbolda değerli katkılar yapan Murat Ülker’e çok teşekkür ederiz. Ayrıyeten Fenerbahçe için emeği geçen herkese, teşekkürlerimi sunuyorum.”

“İyi ki onun yolu bizlerle kesişti”

“Basketbol kültürümüzde kilometre taşlarından biri olan, ismini tarihimize altın harflerle yazdırmış olan Zeljko Obradovic için farklı parantez açmak istiyorum. Kendisine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Güzel ki onun yolu bizlerle kesişti.”

“Bu müze için birçok kaynak yarattı”

“Basketbol müzesi için her şeyi yapan Sertaç Komsuoğlu’na teşekkür ediyorum. ‘Maaş ödemeye paramız yok, nasıl yapacağız?’ derken, bu müze için birçok kaynak yarattı. Ne kadar memnun olduğunu da biliyorum. İçinde bulunduğumuz mali kurallarda, bu müzeyi yapmak, imkansıza yakındı! Eski yöneticilerimizden Hamdi Akın ile Sertaç Komsuoğlu’nun yolları kesişti ve müze hayalimiz gerçekleşti. Kendisi gelemedi, İtalya’da. Kızı Pelin Akın ortamızda. Ailecek verdikleri takviye için teşekkür ederim. Bize sundukları imkanın yararlı olduğunu göreceksiniz.”

“İnşallah bu sene hoş bir şeyler olur”

“İnşallah bu sene hoş bir şeyler olur. Tünelin ucunda ışık olduğunu son iki haftada yaşananlarla görmüş oluyoruz. Ne vakit başımızı kaldırsak, ne hikmetse, iş öbür yerlere gidiyor.”

“Camia olarak 100. yılda en büyük hedefimiz şampiyonluklar almak”

“Camia olarak 100. yılda en büyük amacımız, alabildiğimiz kadar şampiyonluklar almak. İnşallah evvel Allah, sonra atletlerimiz ve teknik heyetlerin çalışmalarıyla bu hayalimiz gerçekleşir.”

“Yaşa Fenerbahçe”

“Bu topluluk kelam konusu Türkiye Cumhuriyeti ise, nasıl bir duruş sergilediğini tarih boyunca göstermiştir. Kelam konusu Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk’ün mirası ise, gönlünüz rahat olsun, Fenerbahçe’nin bu duruşu devam edecektir. Yaşa Fenerbahçe!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir