Dogecoin’e ilham veren ünlü köpeğe kanser teşhisi konuldu

Dogecoin’e ilham veren Kabosu isimli ünlü köpeğe lösemi ve karaciğer hastalığı teşhisi konduğu duyuruldu. Kabosu’nun sahibi Atsuko Sato, salı günü bir Instagram gönderisinde, 17 yaşındaki shiba inu’nun bir tıp kan ve kemik iliği kanseri olan lenfositik lösemi ve safra iltihabı hastası olduğunu ortaya paylaştı.

Sato paylaşımında, “Şu anda karaciğer düzeyi çok berbat ve sarılık ortaya çıkıyor. Yeniden de Kabosu’nun iştahı var ve su içebiliyor” dedi.

2013 yılında Kabosu, Sato’nun blogunda yayınladığı fotoğrafla adeta bir internet fenomeni haline geldi. Fotoğrafta Kabosu, patilerini kavuşturmuş, yavaşça sırıtarak kameraya yan gözle bakarken görülüyor.

O vakitten beri, Kabosu viral hale geldi ve kripto para ünitesi Dogecoin bile bu meme’den ilham aldı. 2021’de “Doge” memi, NFT olarak 4 milyon dolara satıldı ve bu, onu şimdiye kadar satılan en değerli mem haline getirdi.

Sato, bu hafta başında yaptığı bir paylaşımda Kabosu’nun Noel arifesinden beri hasta olduğunu ve yemek yiyip su içemediğini söyledi. Daha sonra da diğer bir gönderisinde Kabosu’nun kan testlerinin yapıldığını ve hekiminin kendisine Kabosu’nun kritik durumda olduğunu bildirdiğini söyledi.

Sato, “Bu kadar makus olmasını beklemiyordum” diye yazdı.

Sato tarafından internette yayınlanan fotoğraf ve görüntüler, Kabosu’nun bir battaniyenin altında yattığını gösteriyor. Bir gönderide Sato’nun Kabosu’ya şişeden su vermeye çalıştığı görülüyor.

Sato’nun paylaşımından sonra pek çok toplumsal medya kullanıcısı fenomen köpek için uygun dileklerini iletti.

Shiba inus’un ortalama ömrü 12 ila 15 yıl ortasında değişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir