Mourinho çılgına döndü… Maçın hakemini otoparkta bekledi

UEFA Avrupa Ligi finalinde Sevilla’ya penaltı atışları sonrası kupayı kaptıran Roma’da teknik yönetici Jose Mourinho, çaba sonrası huduttan adeta çılgına döndü. Portekizli hoca, stat otoparkında karşılaştığı İngiliz hocaya demediğini bırakmadı.

Çevredekilerin hakeme saldırmaması için tuttuğu Portekizli hoca, “İspanyol bir hakemden farksızdın. Senin adaletsizliğin yüzünden konuta meyyit olarak gidiyoruz. Rezilsiniz.” sözlerini kullandı.

ROMA’NIN İKİNCİ FİNALİ

Portekizli teknik yönetici Jose Mourinho’nun çalıştırdığı Roma, 1991’den sonra tarihinde ikinci sefer UEFA Avrupa Ligi’nde final oynadı.

İlk finalini bir başka İtalya temsilcisi Inter’e kaybeden Roma, bu kere Sevilla’ya mağlup olarak kupanın bir adım uzağında kaldı.

İLK KERE KAYBETTİ

Jose Mourinho, UEFA tertiplerinde çıktığı 6. finalde birinci mağlubiyetini yaşadı.

Daha evvel 2 UEFA Avrupa Ligi, 2 UEFA Şampiyonlar Ligi ve bir UEFA Avrupa Konferans Ligi olmak üzere çıktığı 5 finali de kazanan Mourinho, bu kez Avrupa Ligi finalinde Sevilla pürüzüne takıldı.

Porto ile 2002-2003 ve Manchester United ile 2016-2017 döneminde UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu gören Mourinho, 2003-2004 döneminde Porto, 2009-2010 döneminde ise Inter ile UEFA Şampiyonlar Ligi zaferine ulaştı.

Tecrübeli teknik adam, Roma ile 2021-2022 döneminde da UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni kazandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir